Zielona Mapa Warszawy prezentuje jak dojechać komunikacją miejską do ciekawych przyrodniczo miejsc stolicy.
W pierwszym etapie prac przedstawiamy 12 zielonych przystanków zlokalizowanych przy najciekawszych lasach i rezerwatach w naszym mieście.

Klikając w poszczególne punkty dowiesz się więcej o obiektach oraz o sposobie dojazdu.

O projekcie Zamknij
11

Lasek na Kole

Coś na uspokojenie

Zielone przystanki, czyli gdzie wysiąść, aby szybko dotrzeć do lasu


1
przystanek
Deotymy
2
przystanek
Lasek na Kole

Wejście do rezerwatu Zobacz w Google Maps

Przyroda

Lasek na Kole to ponad 40-hektarowy teren z licznymi ścieżkami, ławkami i placem zabaw dla dzieci. Tereny sąsiadujące z Wolą mają charakter parku, który w stronę Bemowa przechodzi w las. Wiosną pachnie tu grochodrzew, czyli robinia akacjowa, popularnie zwana akacją. Jesienią jej liście mienią się piękną czerwienią. Podobno suszone kwiaty akacji uspokajają. Nie dotyczy to raczej drzew, ale spacer po lesie, blisko centrum miasta, może dać podobne efekty.


W pobliżu ulicy Dobrogniewa natkniemy się na fundamenty budynków. Prawdopodobnie są to spalone w 1944 r. budynki, w których w czasie wojny organizowano kolonie dla dzieci. W jednym z basenów pozostały nawet schodki. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.


Jeśli nie mamy czasu na całodzienną wyprawę pod Warszawę, wystarczy wsiąść w autobus lub tramwaj i odwiedzić Lasek na Kole.  

1/7

Więcej ciekawych informacji o tym miejscu

https://chwastowisko.wordpress.com/category/miejsca/lasek-na-kole/ http://zielona.um.warszawa.pl/tereny-zielone/lasy/uroczysko-lasek-na-kole
codefibers.pl