Zielona Mapa Warszawy prezentuje jak dojechać komunikacją miejską do ciekawych przyrodniczo miejsc stolicy.
W pierwszym etapie prac przedstawiamy 12 zielonych przystanków zlokalizowanych przy najciekawszych lasach i rezerwatach w naszym mieście.

Klikając w poszczególne punkty dowiesz się więcej o obiektach oraz o sposobie dojazdu.

O projekcie Zamknij
19

Tamaryszek

Tamaryszek

Dlaczego warto sadzić go w mieście?

Gatunek pochodzący znad Morza Śródziemnego. Genialnie znosi zasolenie. Przetrwa prawie każdy rodzaj zanieczyszczeń związanych ze środowiskiem miejskim. Dobry do obsadzania pasów przydrożnych. Ma jasnoróżowe kwiaty, zebrane w cylindryczne grona o długości do 5 centymetrów. Malowniczo wygląda na trawnikach. Z tym, że te nasze trawniki już pod koniec lipca powoli schną i wcale nie są zielone. Tamaryszek może je trochę ubarwić. Nawet jeśli lekko przemarznie, to szybko zregeneruje się.

Wymagania

Miejsca osłonięte od wiatru. Piasek, słońce. Po posadzeniu warto go trochę podlewać, dopóki nie wytworzy silnych korzeni. Później tamaryszki mają już bardzo głęboki system korzeniowy. Krzew niesamowicie trudny w przesadzaniu, dlatego trzeba zastanowić się gdzie go sadzimy. Nie boi się cięcia.

Wielkość

Liściasty krzew, który wyrośnie do 3 metrów wysokości. Ażurowa, delikatna korona. Większe okazy tamaryszków mają lekko rozłożone gałęzie. Tamaryszek drobnokwiatowy sprawdzi się przy ogrodzeniach, na skraju działek. Potrzebuje sporo miejsca.
1/1
codefibers.pl