Zielona Mapa Warszawy prezentuje jak dojechać komunikacją miejską do ciekawych przyrodniczo miejsc stolicy.
W pierwszym etapie prac przedstawiamy 12 zielonych przystanków zlokalizowanych przy najciekawszych lasach i rezerwatach w naszym mieście.

Klikając w poszczególne punkty dowiesz się więcej o obiektach oraz o sposobie dojazdu.

O projekcie Zamknij
1

Oliwnik srebrzysty

Oliwnik srebrzysty

Dlaczego warto sadzić go w mieście?

Szybko rośnie. Rozkrzewia się wszerz i doskonale zasłania drogi, siatki i inne niekoniecznie estetyczne miejsca. Roślina bardzo odporna na zanieczyszczenie powietrza i zasolenie gleby. Dobrze znosi suszę, która chyba na stale już u nas zagościła. Rośnie na słabych, piaszczystych i jałowych glebach. Bardzo dobry do nasadzeń przydrożnych. Świetnie umacnia skarpy, wzniesienia. Przetrwa bez problemu mróz. Szybko rośnie. Ładnie wygląda na tle czerwonych i ciemnozielonych roślin.

Wymagania

Niewielkie. Nie lubi mokrych stanowisk, w których ciągle stoi woda. Ale przecież o takie trudno w Warszawie. Urośnie zarówno na piaskach, jak i na lepszych glebach. Lubi za to słońce.

Wielkość

Może osiągnąć 2 metry. Rośnie raczej wszerz niż w górę. Można przycinać pędy. Ma piękne długie, dochodzące nawet do 10 cm liście. Kwitnie w czerwcu. Zapach kwitnącego krzewu oliwnika jest wyjątkowy. Lekki i subtelny.
1/1
codefibers.pl